Vabade kunstide professori Kärt Summataveti rahvusülikooli juubelile pühendatud loengu- ja seminarisari „Inspiratsiooniallikad ja mälumaastikud: traditsioon, inspiratsioon, innovatsioon“ kutsub kasutama sidusat loomingulist mõtlemist, mis ühendab uuendusliku traditsioonilisega, teaduse pärimusega, loometöö ettevõtlikkusega.

Sügissemestril annab professor Summatavet viis loengut ja viis seminari, mille eesmärk on arendada igas osalejas loovust ja ettevõtlikkust põhjamaise keele- ja kultuuripärandi loova mõtestamise kaudu. Loengud on avalikud ja nendele võivad tulla kõik huvilised. Need, kes soovivad lisaks loengutele osaleda ka seminaridel, peavad registreerima tervele kursusele. Seminaridel arutatakse loengutes kuuldut ning keskendutakse koosloomele ja loomingulisele-uuendusmeelsele mõtlemisele praktikas.

Virtuaalreaalsuses elava kaasaegse inimese elu on kiire ega võimalda süveneda elu alustõdedesse ja väärtustesse, mis peidavad vastuseid küsimusele, kuidas sepistada õnne. Põhjarahva uskumused, unistused, kogemused, oskused ja elamused aitavad süveneda vaimse elukogemuse süvakihtidesse. Mil viisil kujutada, mõtestada, kinnistada loometöö kaudu väärtuslikke teadmisi ja oskusi, mida tasub põlvest põlve edasi anda? Loengute keskmes on virtuaalreaalsus, ettevõtlikkus ja innovatsioon: uurime, kuidas äratada loovust ja tõlgendada mineviku nutikaid lahendusi tulevikuinimese heaolu ja õnne saavutamiseks.

Avalikud loengud Jakobi 2 ringauditooriumis (226) toimuvad kolmapäeviti kell 16.15–18.00 järgnevatel kuupäevadel:

18. september – „Visuaalne emakeel – nähtavaks kujustatud nähtamatu kogemus“
2. oktoober – „Mütoloogilise maailmapildi igavikulised “kirjutused” – tantsud vaimsetel hingemaastikel“
16. oktoober – „Esivanemate haual – kahekõne kuu ja päikese rahvaga, kes vikerkaare taevast maha toob ja enda ümber ehteks mässib…“
30. oktoober – „Maa-ja-Ilma laulud – hingelinnu rännak Linnutee taguste taevaste taha… ja tagasi!“
4. detsember – „Traditsioon? Inspiratsioon! Innovatsioon… – Mäletades tulevikku“

Kursusele registreerunutele mõeldud seminarid toimuvad 25. septembril, 9. oktoobril, 23. oktoobril, 6. novembril, 11. detsembril.

Oodatud on kõik huvilised hoolimata erialast: vabade kunstide professori soov on innustada koostööd, ideid ja seoseid, mis ühendavad väga erinevaid elualasid. Oluline osa kursusest on seminarid (registreerunutele), kus arutletakse loengutes kuuldut ning keskendutakse koosloomele ja loomingulisele-innovaatilisele mõtlemisele praktikas.

ERKI (EKA) metallikunsti eriala lõpetanud ja Aalto ülikoolis kunstidoktori väitekirja kaitsnud Summatavet tegutseb ehtekunstniku ning graafikuna ja teeb selle kõrvalt aktiivset teadustööd. Tema loomingut, mida on eksponeeritud näitustel üle kogu maailma, rikastavad muuhulgas laiad teadmised pärandkultuurist ning väärtuslikud kogemused ettevõtluse alal.

Rohkem teavet saab lugeda vabade kunstide professuuri veebilehelt.

Lisateave:
Ene Paldre, TÜ VKA kunstide keskuse õppekorralduse spetsialist,  737 5669, kunstide.keskus@ut.ee             
Maarja Nõmmik, TÜ VKA kunstide keskuse õppekorralduse spetsialist, 737 6187, kunstide.keskus@ut.ee

Foto: Ülar Linnuste

Ⓒ Tartu Ülikool

Jälgi meid: