Pane vaim valmis!
Tartu Ülikooli sada nägu

Eesti üks tuntumaid portreefotograafe Birgit Püve jäädvustas sada Tartu Ülikooli väljapaistvat teadlast ja õppejõudu koos esemega, mis pildistatud isikute tööd või suhet ülikooliga iseloomustab.

Tartu Ülikooli muuseumi direktori ja näituse idee autori Mariann Raisma sõnul oli projekti aluseks soov dokumenteerida inimesi, kes täna ülikooli vaimu kujundavad ning teha seda kunstiprojekti vormis. „Soov oli portreteerida eri valdkondade tegijaid koos mõne ajaloolise esemega, rõhutades selle kaudu ülikooli ajaloolist järjepidevust ning selle inimese seotust teadusvaldkonnaga.“ Portreedele valitud objektid pärinevad valdavalt Tartu Ülikooli muuseumi kogudest, kuid kasutatud on ka pildistatute isiklikke esemeid.

 Näituse jaoks pildistatud inimeste seas on nii Tartu Ülikooli emeriitprofessoreid, praeguseid tipptegijaid kui ka noori andekaid teadlasi neljast valdkonnast. Keerulise valiku, keda pildistada, on teinud valdkonnad ise. Samuti on fotodel jäädvustatud neli Tartu Ülikooli rektorit, Tartu Ülikooli pärandi väärtustaja Tullio Ilomets ja teisedki, kes ülikooli nägu on kujundanud.

Toetuse eest täname Eesti Kultuurkapitali.

Rändnäitust on võimalik 2019. aastal juulist alates külastada Tartu Ülikooli muuseumi peamajas.

 

Näituse meeskond:

Fotograaf:  Birgit Püve
Idee: Mariann Raisma
Projektijuhid: Karoliina Kalda, Mariann Raisma, Mairo Rääsk
Graafiline kujundaja: Maarja Roosi
Keeletoimetaja: Anu Lepp
Tõlge inglise keelde: Juta Ristsoo
Trükk: OÜ Digifoto

Täname: Peeter Burk, Raul Eamets, Margus Lember, Tanel Nõmmik, Tarmo Rämmi, Andres Soosaar, Margit Sutrop, Maris Tuuling, Mare Isakar, Ivo Paalits, Okupatsioonide muuseum.

VAATA VEEBINÄITUST