“Kuue samba taga”

2. detsembrini 2019 saab  KUKU raadios esmaspäeviti kell 10 kuulata rahvusülikooli juubelile pühendatud saadet “Kuue samba taga”, kus räägitakse ülikooli teadlaste igapäevatööst ning sellest, miks igaühel meist ülikooli vaja on. Saadet juhib Madis Ligi.

3. juuni 2019

KUULA SAADET Avasaates tuleb juttu rahvusülikooli sünnist, selle uurimisest ja näitamisest ning juubeliprogrammist. Selgitusi jagavad Tartu Ülikooli muuseumi aastanäituse “Ideaalide Eesti. Sada aastat otsinguid” kuraator Mairo Rääsk ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser.

 

10. juuni 2019

KUULA SAADET Saates tuleb juttu õppimisest ja õpetamisest ning õpetajate õpetamisest, lisaks valdkonna uurimisest meil ja mujal. Mikrofoni ees on Tartu Ülikooli haridustehnoloogia keskuse juhataja professor Margus Pedaste.

 

17. juuni 2019

KUULA SAADET Milline on laste ja noorte kehaline aktiivsus, mida näitavad normid, uuringud ning algatus Liikuma kutsuv kool ja kuidas arendada kehalist kirjaoskust istuval ajastul? Saates kõnelevad Tartu Ülikooli liikumislabori juhataja Merike Kull ja dotsent Jarek Mäestu.

 

24. juuni 2019

KUULA SAADET Millised on inimese ja looduse suhted, märgid ning tähendused ja mis pakub teadlasele huvi kliimamuutuste ning Sindi karu puhul? Stuudios on ökosemiootik Timo Maran.

 

1. juuli 2019

KUULA SAADET Millised on uute energiate salvestamise tehnoloogiad, uurimissuunad ning saavutused ja vesiniku osa selles valdkonnas? Selgitusi jagab professor Enn Lust.