Rahvusülikooli juubeliaasta kõige meeleolukam üritus toimub 30. novembril algusega kell 20.00 Eesti Rahva Muuseumis. Piletid on müügil Piletilevis.

Sel aastal toimub traditsioonilise balli asemel suurejooneline piduõhtu, kuhu on oodatud kogu ülikooli pere ja ka ülikooli külalised, et tähistada ühiselt eestikeelse kõrghariduse sajandat aastapäeva.

Piduõhtu pealkiri „Tuleviku juured“ on kantud traditsioonidest ja uuendusmeelsusest, minevikust ja tulevikust. „Lavastaja Tanel Jonas on selleks puhuks loonud sama pealkirja kandva lühilavastuse, mis jutustab nii ülikooli kui ka meie rahva loo, sest eestikeelne kõrgharidus on siinse kultuuri alus,“ kommenteeris „Rahvusülikool 100“ projektijuht Kadri Asmer.

Õhtu jooksul astuvad üles näitlejad ja muusikud: Adeele Sepp, Kaarel Targo, Jaanus Tepomees, Lauri Liiv ja Sofia Rubina, Jarek Kasar ja Tõnis Mägi ning Tartu Ülikooli sümfooniaorkester, kammerkoor ja rahvatantsijad.

Õhtujuhid on Saara Pius ja Priit Loog.

Riietus: frakk / tume ülikond ehk pidulik õhturiietus.

Pileteid on võimalik osta  Piletilevist. Täispileti hind on 20 eurot, sooduspilet (üliõpilased ja üle 65-aastased) on 13 eurot.

Lisateave: Kadri Asmer, „Rahvusülikool 100“ projektijuht, 529 9994, kadri.asmer@ut.ee

Ⓒ Tartu Ülikool

Jälgi meid: