Rahvusülikooli juubeliaasta kõige meeleolukam üritus toimub 30. novembril algusega kell 20.00 Eesti Rahva Muuseumis. Piletid on müügil Piletilevis. Sel aastal toimub traditsioonilise balli asemel suurejooneline piduõhtu, kuhu on oodatud kogu ülikooli pere ja ka ülikooli külalised, et tähistada ühiselt eestikeelse kõrghariduse sajandat aastapäeva. Piduõhtu pealkiri „Tuleviku juured“ on kantud traditsioonidest ja uuendusmeelsusest, minevikust ja tulevikust….

Vabade kunstide professori Kärt Summataveti rahvusülikooli juubelile pühendatud loengu- ja seminarisari „Inspiratsiooniallikad ja mälumaastikud: traditsioon, inspiratsioon, innovatsioon“ kutsub kasutama sidusat loomingulist mõtlemist, mis ühendab uuendusliku traditsioonilisega, teaduse pärimusega, loometöö ettevõtlikkusega. Sügissemestril annab professor Summatavet viis loengut ja viis seminari, mille eesmärk on arendada igas osalejas loovust ja ettevõtlikkust põhjamaise keele- ja kultuuripärandi loova mõtestamise kaudu….

Rahvusülikooli 100. aastapäeva puhul jõuab ETV ekraanile saatesari “Rahvusülikooli sajand”. ERR palub kõiki võtma osa saate kõige keerulisemast osast – 2. septembril kell 19 filmitakse Tartu Ülikooli peahoone ees massistseeni, kuhu oodatakse täpselt 800 inimest. Miks? Hinnanguliselt oli 1919. aastal nii paljudel eestlastel kõrgharidus. Teeme neile sümboolse kummarduse. Riietuse osas võttemeeskonnal spetsiaalseid palveid ei ole…

Uus Eesti rahvusringhäälingu saatesari kajastab kaasahaaravaid etappe ülikooli ajaloost ja tänapäevast: rahvusülikooli ülesehitamisest, suletud militaarses linnas tehtud teadustööst kuni tänapäeva rahvusvahelise rahvusülikoolini. Loe lähemalt Postimehest

Ⓒ Tartu Ülikool

Jälgi meid: