19. novembril kell 12 esitletakse Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud 2eurost mälestusmünti ja postmarki.

Eesti Vabariigi alguspäevil loodud eestikeelse ülikooli loomisest möödub sada aastat. Selle olulise sündmuse tähistamiseks laseb Eesti Pank 19. novembril ringlusse 1 miljon erikujundusega 2eurost käibemünti, millest 17 500 münti on BU (brilliant uncirculated) kvaliteediga ja pakendatud meenetootena mälestuskaardiks. Samal päeval toob Omniva müüki ka rahvusülikoolile pühendatud postmargi. Nii mälestusmündi kui ka postmargi on kujundanud kunstnik Indrek Ilves.

Indrek Ilves on Tallinnas tegutsev graafiline disainer, kes on eelkõige tuntud postmarkide kujundajana. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala ning praegu töötab ta Eesti Posti margikunstnikuna. 18 aasta jooksul on ta kujundanud Eestile, Lätile, Leedule ja Rumeeniale rohkem kui 100 postmarki. Ilves kujundas ka eelmisel aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks välja antud puhtast hõbedast postmargi.

Rahvusülikooli juubelile pühendatud postmargi nominaalväärtus on 0,65 eurot, mis on riigisisese lihtkirja tariif. Margi tiraaž on 30 000 ja see on trükitud trükikojas Vaba Maa. Koos postmargiga ilmub esimese päeva ümbrik ning kasutusel on esimese päeva tempel.

Mälestusmünti ja mündikaarti ning postmarki koos esimese päeva ümbrikuga saab soetada pärast pidulikku esitlust, mis toimub 19. novembril Tartu Ülikooli muuseumis. Müük algab kell 12.30, kuid münte müüakse Tartus kuni kella 17ni ja postmarke kuni kella 15ni.

Alates 19. novembri keskpäevast saab rahvusülikoolile pühendatud 2eurost mälestusmünti ja mündikaarti soetada ka Omniva e-poest ja Eesti Panga muuseumipoest (Estonia pst 11, Tallinn). Eesti Pank suunab vajadust mööda kuni viiendiku rahvusülikooli müntidest jaekaubandusse ja koostöös G4Sga juba emiteerimise päeval Tartu jaekaubanduskettidesse.

  • Mündi tiraaž on 1 000 000
  • Mündikaarte tuleb müüki 7500 ja üks kaart maksab 10 eurot
  • Müntide ja mündikaartide müük algab 19. novembril kell 12 Eesti Panga muuseumipoes ja Omniva e-poes
  • Münte, mündikaarte ja postmarki koos esimese päeva ümbrikuga saab soetada esitluse päeval ka Tartu Ülikoolis

Lisateave: Hanna Jürgenson, Eesti Pank, 668 0959, 5692 0930, hanna.jyrgenson@eestipank.ee

Ⓒ Tartu Ülikool

Jälgi meid: