02.
september
16.00
Kassitoome
Tartu
Loading Üritused

Rahvusülikooli juubeliaastal alustame uut õppeaastat tavalisest täiesti teistmoodi. Kogu ülikoolipere ja ennekõike uued üliõpilased on oodatud avaaktusele 2. septembril kell 16 Kassitoomel.

Traditsioonilistele aktusekõnedele järgneb kontsertetendus, mille teema on ülikooli keeled. Laval on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika ja etenduskunstide osakondade üliõpilased.  Vaatleme viimast sadat aastat läbi muusikalis-tekstilise põimingu, kus jagub nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu. Keel ja ka tudengifolkloor võib olla sõnaline, märgiline, muusikaline, kehalis-kinesteetiline, kultuuriline jne.

Kontsertetenduse lavastaja on Raido Mägi, muusikalised kujundajad ja bändijuhid Liina Saar ja Marek Talts ning produtsent Heili Lindepuu, kes kõik on samuti Viljandi kultuuriakadeemiast.

Aktusele järgneb ühislaulmine Toomas ja Inga Lunge eestvedamisel.

Aktusele Kassitoome veerel võib tulla piknikuteki ja -korviga, kohapeal sööke ja jooke ei pakuta.

Riietus võiks olla sedavõrd mugav, et mõnusalt oru nõlval istuda. Toole on piiratud hulk.

Üritus kestab umbes kella 19-ni.

 

Aktuse ja kontsertetenduse veebiülekannet saab jälgida aadressil uttv.ee

Enne aktust tasub jalutada ka ülikooli peahoone juurde, kus kell 14 avatakse von Bocki maja otsaseinal fotonäitus “Ülikooli näod III”.

 

Kassitoome on park Tartu kesklinnas, mis asub Näituse tänava, Baeri tänava ja Oru tänava vahel. Vaata, kus asub Kassitoome.

Lisateave

Kuupäev
2. september
Kellaaeg
16.00
Korraldaja
Kady Sõstar