september
Ülikooli 16, Tartu

Rahvusülikooli juubeliaastal avatakse von Bocki maja otsaseinal kolmas fotonäitus, mis kujutab Tartu Ülikooli teadlasi. Järgmise viie aasta jooksul jälgib maja üheteistkümnest aknast ülikooli, linnakodanike ja -külaliste tegemisi 45 teadlast kõikidest ülikooli valdkondadest ning asutustest. Rektorite aknast vaatavad välja Toomas Asser, Alar Karis ja Jaak Aaviksoo.

Näituse „Ülikooli näod III“ fotograaf oli Andres Tennus ja kujundaja Maarja Roosi.

Näituse avamiseks kirjutas Mart Kivastik akadeemiliselt humoorika lühinäidendi „Otsides Sophoklest“.

„Otsides Sophoklest“ on lugu sellest, kuidas Henrik Koppel (rektor aastatel 1920–1928), Arnold Koop (rektor aastatel 1970–1988) ja keeleteadlane Paul Ariste otsivad allilmas Sophoklese kohvikut, mida ammu enam ei ole. Vanasti oli Aristel kombeks üliõpilasi kohvikusse viia, nüüd võtab ta „poisid“ jälle sappa.  Teel Sophokleseni arutavad mehed ülikooli asju ja ajalugu ning meenutavad, kuidas nende ajal oli. Kõike, mida nad ei tea, kavatsevad mehed küsida rektor Asserilt.

Osades Andres Lepik, Andres Dvinjaninov ja Jüri Lumiste
Lavastaja Ain Mäeots

Näitus „Ülikooli näod I“ avati 2007. aastal, mil tähistati Tartu Ülikooli 375. aastapäeva, ja näitus „Ülikooli näod II“ 2014. aastal, mil Tartu Ülikoolil täitus Eesti rahvusülikoolina 95 aastat.

2. september
Kulno Kungla