detsember
von Bocki maja
Ülikooli 16-212, Tartu

Vabade kunstide professori Kärt Summataveti rahvusülikooli juubelile pühendatud loengusari kutsub kasutama sidusat loomingulist mõtlemist, mis ühendab uuendusliku traditsioonilisega, teaduse pärimusega, loometöö ettevõtlikkusega.

Sügissemestril annab professor Summatavet viis loengut ja viis seminari, mille eesmärk on arendada igas osalejas loovust ja ettevõtlikkust põhjamaise keele- ja kultuuripärandi loova mõtestamise kaudu. Loengud on avalikud ja neid võivad kuulama tulla kõik huvilised. Need, kes soovivad lisaks loengutele osaleda ka seminaridel, peavad registreeruma tervele kursusele. Seminaridel arutatakse loengutes kuuldut ning keskendutakse koosloomele ja loomingulisele-uuendusmeelsele mõtlemisele praktikas.

Avalikud loengud von Bocki majas Ülikooli 16–212 toimuvad kolmapäeviti kella 16.15–18.00 järgmistel kuupäevadel:

18. september: „Visuaalne emakeel – nähtavaks kujustatud nähtamatu kogemus“
2. oktoober: „Mütoloogilise maailmapildi igavikulised „kirjutused“ – tantsud vaimsetel hingemaastikel“
16. oktoober: „Esivanemate haual – kahekõne kuu ja päikese rahvaga, kes vikerkaare taevast maha toob ja enda ümber ehteks mässib …“
30. oktoober: „Maa-ja-Ilma laulud – hingelinnu rännak Linnutee-taguste taevaste taha … ja tagasi!“
4. detsember: „Traditsioon? Inspiratsioon! Innovatsioon … – Mäletades tulevikku“

Kursusele registreerunutele mõeldud seminarid toimuvad 25. septembril, 9. oktoobril, 23. oktoobril, 6. novembril ja 11. detsembril.

Rohkem teavet saab lugeda vabade kunstide professuuri veebilehelt.

4. detsember
TÜ VKA kunstide keskus