oktoober
korporatsioon Sakala konvent
Veski 69, Tartu

1. detsembril 2019 möödub 100 aastat emakeelse ülikooli esimesest avaaktusest. Rahvusülikooli juubeliprogrammi raames korraldavad akadeemilised organisatsioonid avalike vestlusõhtute sarja „Ülikool teerajajana“, mille eesmärk on tutvustada tudengielu võimalusi ja arutleda, milline tähtsus on Tartu Ülikoolil ühe eestlase elus. Vestlusõhtud on tasuta.

7. oktoobril on vestlema kutsutud ülikooli tuntud vilistlased, kes tegutsevad eelkõige avalikus sektoris. Kuidas jõuda koolipingist valitsusse või rääkida kaasa Eesti elu kujundamises? Millist mõju avaldavad õppurile ülikool, kaasüliõpilased ja akadeemilised organisatsioonid? Lisaks otsime vastust küsimusele, milline on olnud rahvusülikooli tähendus kõnelejate elus ja millist kohta täidab ülikool tänapäeva Eestis.

Vestlusõhtud toimuvad iga kolme nädala tagant esmaspäeviti algusega kell 19.15. Arutelu all on neli suuremat teemastikku:
ühiskond ja poliitika (7. oktoobril korporatsioon Sakala konvendis Tartus aadressil Veski 69);
○ ettevõtlus (28. oktoobril Eesti Üliõpilaste seltsi majas Tartus aadressil J. Tõnissoni 1);
○ vabakond (18. novembril korporatsioon Rotalia konvendis Tartus aadressil Tähe 3);
○ haridus, teadus ja kultuur (9. detsembril korporatsioon Filiae Patriae konvendis aadressil W. Struve 4).

Vestlusõhtute sarja korraldavad Eesti Üliõpilaste Selts, Eesti Üliõpilaste Selts Põhjala ning korporatsioonid Vironia, Fraternitas Estica, Sakala, Rotalia, Filiae Patriae ja Amicitia. Üritust toetavad Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli üliõpilasesindus.

Vestlusõhtutele on oodatud kõik huvilised.

Kohtumiseni!

oktoober 7, 2019