30.
november
16.15 — 17.00

Loading Üritused
  • Sündmus on toimunud

Traditsiooniline rahvusülikooli aastapäeva tõrvikurongkäik algab Vanemuise kontserdimaja ees. Rongkäigu ees kantakse ülikooli ja Eesti lippu, seejärel tulevad ülikooli valdkondade, haldus- ja tugistruktuuri ning asutuste esindajad. Järgnevad akadeemilised üliõpilasorganisatsioonid vanuse järjekorras ning teised tudengiorganisatsioonid ja tudengid.

Tõrvikuid jagatakse kell 15.30 Tartu Ülikooli raamatukogu esisel platsil Jüri Lotmani mälestusmärgi juures asuvas telgis.

NB! Eelmistest aastatest alles hoitud tõrvikuid on võimalik täita reedel, 29. novembril kella 15–17 Vanemuise 46 õppehoone garderoobis.

Rongkäiguks kogunetakse Vanemuise kontserdimaja ees Vanemuise tänaval.

Rongkäik alustab liikumist kell 16.15–16.30, s.t pärast seda, kui Vanemuise kontserdimajas lõpeb Pärt Uusbergi suurvormi esiettekanne.

Rongkäigu pea alustab liikumist Vanemuise tänava ja Ülikooli tänava ristmikul. Rongkäik pöörab Vanemuise tänavalt Ülikooli tänavale ja suundub peahoone ette, kus ütlevad oma tervitussõnad rektor ja üliõpilaskonna esimees. Pärast kõnesid lauldakse üheskoos „Gaudeamust“.           

Seejärel liigub tõrvikurongkäik ümber peahoone. Ülikooli kohviku eest pööratakse peahoone taha.

Tartu Ülikooli endise kiriku (Jakobi 1) eest liigutakse Jakobi tänavale, möödutakse Jakobi 2 õppehoonest, pööratakse Ülikooli tänavale ja seejärel Lossi tänavale. Edasi liigutakse piki Lossi tänavat kuni Baeri tänavani, pööratakse paremale ja liigutakse piki Baeri tänavat kuni tenniseväljakuteni.

Tenniseväljakute juurde jõudes (enne valgusmängu algust) tuleb tõrvikud ära kustutada. Kes ei soovi tõrvikut alles hoida, saab kustutatud tõrvikud panna tänava äärde paigutatud konteineritesse.

Toomkiriku tornidel algab kell 17.30 valgusmäng „Tartu vaim“. Seda saab vaadata tenniseväljakult, Baeri tänavalt ja Kassitoome nõlvalt.

Lisateave

Kuupäev
november 30, 2019
Kellaaeg
16.15-17.00
Korraldaja
Kady Sõstar
Telefon
737 5685, 511 9188
E-post
kady.sostar@ut.ee