oktoober
TÜ muuseumi valge saal

2019. aastal on ümmargune tähtpäev kahel Eesti kultuuri tugisambal: täitunud on 150 aastat esimesest laulupeost ja 100 aastat eestikeelse ülikooli loomisest. Mõlemad said alguse Tartus ja neil on kindel koht meie kultuuripärandis. Veel on mõlemad seotud UNESCOga, organisatsiooniga, mis tegeleb kultuuripärandi teemadega rahvusvahelisel tasandil. Nimelt on Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupidude traditsioon kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudi juures tegutseb aga vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool.
Kutsume kõiki huvilisi mõtlema ja arutlema laulupidude kui meie kultuuripärandi üle. Kui muutub ühiskond, kas siis peavad muutuma ka traditsioonid? Milliseid väärtusi kannab endas laulupidu?

Lühiettekanded:

Kristin Kuutma „Laulupeod ajakaarel – võrdlevalt oludest ja inimestest mitmel sajandil”
Caroline Haubold „Baltisaksa laulupidudest ja ühistundest”
Triinu Arak „Tänase Tartu koorimuusika maastik”
Marju Lauristin „Laulupeo kestlikkusest”

Kohvipaus

Arutelu „Kas laulupidu kõlab 100 aasta pärast eesti keeles?”
Arutelujuht Jorma Sarv
Osalevad Kristin Kuutma, Marju Lauristin, Aet Maatee, Margit Sutrop

Teemaõhtu lõpetab Tartu Akadeemilise Meeskoori kontsert TÜ peahoone aulas kell 19.

Sündmus toimub koostöös:
Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta