november
Eesti Pärimusmuusika Keskus
Tasuja pst 6, Viljandi
  • Sündmus event on möödas

Rahvuslik käsitöö akadeemilises keskkonnas hõlmab õpetamist, kõrgetasemelise teadustöö tegemist ja loominguliste projektide elluviimist. See eeldab uusi õpetamis- ja uurimismeetodeid, ühendades nii loodusteaduste, humanitaaria kui ka sotsiaalteaduste eri distsipliinide teadmisi. Ühtlasi toob see kaasa palju keerdküsimusi: tasakaalu hoidmine teoreetilise uurimise ja praktilise koolituse vahel, tasakaalu leidmine traditsiooni ja uuenduste vahel, sobivaimate uurimis- ja õpetamismeetodite leidmine, majanduslik surve õpetada suuri rühmi väikese kontaktõppe ajaga, kallid õpetamiskulud, vajadus hästisisustatud töökodade järele jne.

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond tähistab 25. tegutsemisaastat konverentsiga, kus arutleme traditsiooni kui kultuurilise protsessi üle ja käsitleme pärandit kui keskkondlikku, kultuurilist ja sotsiaalset väärtust, mis aitab ühiskonda arendada nii kohalikul, riiklikul kui ka üleilmsel tasandil.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Lisateave: https://sisu.ut.ee/craftconference2019

Algus