juuni
Tartu Ülikooli botaanikaaed
Lai 38, Tartu
  • Sündmus event on möödas

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser istutab Tartu Ülikooli botaanikaaeda rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud puu. Botaanikaaia avamaakollektsiooni istutatav harilik mänd (Pinus sylvestris) on Põlvamaal Ootsipalus kasvava maailma kõrgeima männi identne kloon. Ootsipalu männi kõrguseks mõõdeti 2015. aasta lõpus 46,6 meetrit ja see on hinnanguliselt 217 aastat vana.

Samal päeval tähistab Tartu Ülikooli botaanikaaed ühtlasi oma 216. aastapäeva. Sel puhul kutsume kõiki botaanikaaia sõpru ja huvilisi osa võtma kell 11 toimuvast arheoloogiateemalisest ekskursioonist „Põnevamaid lehekülgi botaanikaaia ala vanemast ajaloost enne Tartu Ülikooli botaanikaaeda“. Arheoloog Ain Mäesalu juhendamisel käiakse läbi botaanikaaia ja kaevutakse sajanditetagustesse sündmustesse.

27. juuni
Jüri Sild