mai
Vana anatoomikumi rotund
Uppsala 10-203, Tartu

Koos professor Kaljo Villako 100. sünniaastapäevaga tähistame tänavu meie rahvusülikooli 100. aastapäeva, möödunud aastal jõudis ka Eesti Vabariik sama tähiseni. 2019. aasta on kuulutatud eesti keele aastaks. On omajagu sümboolne köita need tähistamised ühtekokku. Olles nii Eesti Vabariigi kui ka rahvusülikooli eakaaslane, kandis Kaljo Villako endas läbi elu eesti keele, Eesti Vabariigi ja Tartu Ülikooli parimaid väärtusi.

Peale arstiteaduse oli Kaljo Villako kiindunud kirjandusse ja kirjutamisse. Oma elust on ta kirjutanud välja põhjaliku kaheköitelise raamatu. Sestap ei ole mälestustekogumik süstemaatiline ülevaade professori elust ja tegevusest, vaid kokku kogutud killud Villakot tundnud inimestelt: perekonnalt, õpilastelt ja meditsiinivaldkonna kolleegidelt ning sõpradelt ja kaaslastelt väljaspool arstiteadust. Samuti on lisatud professori teadustööde loetelu ja Kaljo Villako kahe TÜ aulas peetud loengu materjalid.

mai 18, 2019
TÜ meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi sisekliinik
kerttu.torkel@ut.ee