november
Tartu Ülikooli muuseumi valge saal
Lossi 25, Tartu

Rahvusülikooli sajanda aastapäeva puhul emiteerib Eesti Pank kaheeurose mälestusmündi ja Eesti Post annab välja postmargi.

Nii mälestusmündi kui ka margi autor on kunstnik Indrek Ilves, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala ning töötanud disainerina ja loonud postmarke.

Kaheeurone mälestusmünt „Rahvusülikool 100“ on erikujundusega käibemünt, mille ühiskülg on tavapärane, kuid rahvuslikul küljel on kujutatud Tartu Ülikooli peahoone. Mündi tiraaž on üks miljon, sh 17 500 münti on pakendatud meenetootena mündikaardiks.

Rahvusülikooli juubelile pühendatud postmargi nimiväärtus on 0,65 eurot, mis on riigisisese lihtkirja tariif. Margi tiraaž on 30 000 ja see on trükitud trükikojas Vaba Maa. Koos postmargiga ilmub esimese päeva ümbrik ja kasutusel on esimese päeva tempel.

Mälestusmünti ja mündikaarti ning postmarki koos esimese päeva ümbrikuga saab soetada pärast pidulikku esitlust. Müük algab kell 12.30, kuid münte müüakse Tartus kuni kella 17-ni ja postmarke kuni kella 15-ni.

Alates 19. novembri keskpäevast saab rahvusülikoolile pühendatud kaheeurost mälestusmünti ja mündikaarti soetada ka Omniva e-poest ja Eesti Panga muuseumipoest (Estonia pst 11, Tallinn). Eesti Pank suunab vajadust mööda kuni viiendiku rahvusülikooli müntidest jaekaubandusse ja koostöös G4S-iga juba emiteerimise päeval Tartu jaekaubanduskettidesse.

19. november