mai
Vana anatoomikumi fuajee
Uppsala 10, Tartu

Nii nagu meditsiin, on ka Tartu Ülikooli meditsiiniõpe ja -teadus läbinud viimaste kümnendite jooksul märkimisväärse muutuse. Kui praegust meditsiiniteaduste valdkonda võib igaüks ise näha ja kogeda, siis vastvalminud näitus „Ars longa“ viib meid mitme aastakümne taha.

Näituse kuraatori, meditsiiniajaloo assistendi Ken Kallingu sõnul on näituse valmimisele kaasa aidanud 30 inimest, kes jagasid oma fotosid, mõtteid ning lugusid arstiõppest ja -teadusest. „Saime näituse koostamiseks enam kui tuhat fotot ja meenutust, igaüks neist unikaalne ja meenutamist väärt. Täname südamest kõiki, kes aitasid Tartu Ülikooli aastakümnetetagust arstiõpet ja -teadust meenutustega elustada.“

„See näitus on justkui illustreeritud peatükk arstikunsti igavikulisusest – sellele viitab ka näituse pealkiri „Ars longa“,“ rääkis Kalling. „Soovitan näitust vaatama tulla nii praegustel tudengitel, kellele see võiks olla kui üks muhe ajalootund, ja ka neil, kes on Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas õppinud ja töötanud aastakümneid tagasi. Äratundmisrõõmu jagub kõigile.“

Näitus kajastab üliõpilaste ja õppejõudude ühiskondlikku aktiivsust, õppetegevust, teadustegevust ning ka protseduurilisi nüansse. Nii saab näituselt teada muu hulgas seda, mil moel aitasid arstiõppe üliõpilased ehitajaid ja kolhoosnikke, kuidas saadi professoriks, millised nägid välja anatoomia praktikumid ning kuidas toimus õppetöö ja tehti arstitööd.

mai 18, 2019
TÜ meditsiiniteaduste valdkonna dekanaat, Kristina Hermann