detsember
Kadrioru kunstimuuseum
Weizenbergi 37, Tallinn

See kunstialbum on esimene ülevaateteos ülikooli rikkalikest kunstivaradest. Siiani on avaldatud üksikuid publikatsioone muuseumi ja raamatukogu kunstikogudest eraldi, kuid on puudunud terviklik pilk ülikoolis säilitatavale kunstikogumikule. Albumisse valitud sümboolsed sada kunstiteost näitavad ülikooli kunstikogu mitmekesisust ja rikkust antiikkunsti näidetest ja vanagraafikaharuldustest kuni ülikooli rektorite portreedeni.

Album valmib koos Kadrioru kunstimuuseumis 1. novembril avatava näitusega „Ars Academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“.

Kunstialbum ilmub eesti ja inglise keeles. Selle koostajad on Ingrid Sahk Tartu Ülikooli muuseumist ja Moonika Teemus Tartu Ülikooli raamatukogust. Albumi kujundas Angelika Schneider. Albumi annab välja Tartu Ülikooli muuseum.

Illustratsioon: Enn Põldroos. Universitas Tartuensis. 1982. Tempera, masoniit. Tartu Ülikool

detsember 7, 2019
Ingrid Sahk