november
15.15 — 16.30
Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaal
Struve 1, Tartu

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna professorid avaldavad rahvusülikooli 100. aastapäevaks eestikeelse artiklikogumiku, mis annab ettekujutuse meie humanitaaride laiast haardest ja rahvusvaheliselt tunnustatud kõrgest tasemest.

Kogumik koondab nii uusi teadustöid kui ka varem ilmunuid, mis pole kodumaisele lugejale kõige paremini kättesaadavad olnud. Avaldatakse ka meie uute välismaiste professorite valitud tööde tõlked. Et oleme ka kunstide valdkond, leiab kogumikust üllatusi kunstivallast.

Teost tutvustab teadusprodekaan professor Riho Altnurme. Raamatu tähendusest ja tähtsusest räägib dekaan professor Margit Sutrop. Esitlusel kõlavad Eestile pühendatud klaveripalad Viljandi kultuuriakadeemia direktori professor Iñaki Sandovali esituses.

Esitlus toimub koostöös konverentsiga „Rahvuskeelsed ülikoolid üleilmastuvas maailmas“.

28. november
15.15-16.30