28.
oktoober
19.15
Eesti Üliõpilaste Selts
Jaan Tõnissoni 1, Tartu
Loading Üritused
  • Sündmus on toimunud

1. detsembril 2019 möödub 100 aastat emakeelse ülikooli esimesest avaaktusest. Rahvusülikooli juubeliprogrammi raames korraldavad akadeemilised organisatsioonid avalike vestlusõhtute sarja „Ülikool teerajajana“, mille eesmärk on tutvustada tudengielu võimalusi ja arutleda, milline tähtsus on Tartu Ülikoolil ühe eestlase elus. Vestlusõhtud on tasuta.

28. oktoobril on kutsutud vestlema ülikooli vilistlased, kes on teinud karjääri ettevõtluses. Mis on tulusa firma loomise ja juhtimise valem? Kas ülikoolist saadud teadmised, õiged partnerid, puhas tahtejõud või midagi muud? Millist mõju avaldavad õppurile ülikool, kaasüliõpilased ja akadeemilised organisatsioonid? Lisaks otsime vastust küsimusele, milline on olnud rahvusülikooli tähendus kõnelejate elus ja millist kohta täidab ülikool tänapäeva Eestis.

Vestlusõhtud toimuvad iga kolme nädala tagant esmaspäeviti algusega kell 19.15. Arutelu all on neli suuremat teemastikku:
○ ühiskond ja poliitika (7. oktoobril korporatsioon Sakala konvendis Tartus aadressil Veski 69);
ettevõtlus (28. oktoobril Eesti Üliõpilaste seltsi majas Tartus aadressil J. Tõnissoni 1);
○ vabakond (18. novembril korporatsioon Rotalia konvendis Tartus aadressil Tähe 3);
○ haridus, teadus ja kultuur (9. detsembril korporatsioon Filiae Patriae konvendis aadressil W. Struve 4).

Vestlusõhtute sarja korraldavad Eesti Üliõpilaste Selts, Eesti Üliõpilaste Selts Põhjala ning korporatsioonid Vironia, Fraternitas Estica, Sakala, Rotalia, Filiae Patriae ja Amicitia. Üritust toetavad Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli üliõpilasesindus.

Vestlusõhtutele on oodatud kõik huvilised.

Kohtumiseni!

Lisateave

Kuupäev
oktoober 28, 2019
Kellaaeg
19.15