november
Kadrioru kunstimuuseum
Weizenbergi 37, Tallinn

Eesti kunstiõpetuse, -kogumise ja -teaduse ajalooline süda on Tartu Ülikoolis. Sel näitusel saab esmakordselt tervikliku ülevaate ülikooli kunstikogust ja selle kujunemisest enam kui kahe sajandi jooksul. Maailma kunstiparemikku kuuluvate teoste kõrval on eksponeeritud ülikooli vaimu ja missiooni kandvad teosed ning nii Eesti kui ka rahvusvahelist kunsti.

Koos näitusega valmib ka albumi formaadis raamat „100 kunstiteost Tartu Ülikoolist“, mis annab ülevaate ülikooli rikkaliku kunstivara paremikust ja tutvustab ülikooli lugu kunsti kaudu.

Näituse kuraatorid on Ingrid Sahk Tartu Ülikooli kunstimuuseumist ja Tiina-Mall Kreem Kadrioru kunstimuuseumist. Albumi on koostanud Ingrid Sahk ja Moonika Teemus.

Näitus jääb Kadrioru kunstimuuseumis avatuks 5. aprillini 2020. Tartu Ülikooli muuseumis eksponeeritakse seda 2021. aastal.

Illustratsioon: Enn Põldroos. Universitas Tartuensis. 1982. Tempera, masoniit. Tartu Ülikool

2. november
Ingrid Sahk